Sprzęt

Aparat pantomograficzny MyRay hyperion MRT

W przypadku zdjęć panoramicznych prawidłowe ustawienie pacjenta w najwyższym stopniu wpływa na jakość zdjęć. Większość tego typu urządzeń wymaga czasochłonnego ustawiania głowy pacjenta do wymaganego, niewygodnego położenia. W HYPERIONIE jest odwrotnie. Pacjent pozostaje nieruchomo, a kierowane laserem siłowniki ustawiają urządzenie w prawidłowym położeniu.

HYPERION wyróżnia nowatorska Technologia Morfologicznego Rozpoznania (MRT), która automatycznie identyfikuje wymiary pacjenta oraz wszystkie parametry wymagane do uzyskania prawidłowego zdjęcia rentgena. Z MRT nie potrzeba ustawiać czasów ekspozycji, kV lub mA, technicznych parametrów ani nawet wielkości pacjenta. HYPERION zrobi to automatycznie, pozwalając obsłudze skupić się na najważniejszym, czyli pacjencie.

Lampa Beyond

Wybielanie zębów BEYOND to jednorazowy zabieg polegający na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowaniu go przez światło akceleratora. Żel wybielający oparty jest na nadtlenku wodoru oraz innych składnikach, których zadaniem jest zwiększenie rezultatu oraz zmniejszenie wrażliwości. Żel wybielający pod wpływem światła z akceleratora Beyond Polus zwiększa szybkość przechodzenia żelu wybielającego przez szkliwo do zębiny. Światło emitowane przez akcelerator znacznie przyspiesza proces wybielania zębów poprzez zwiększenie częstotliwości, przy której związki nadtlenku wodoru rozbijają się. To powoduje błyskawiczny efekt utleniania w środku struktury zęba, przez co widoczne przebarwienia są rozbijane na mniejsze i utleniane. Efektem wybielania są białe, lśniące zęby pacjenta. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku.

Aparaty rentgenowskie MyRay Rxdc

RXDC to najnowocześniejszy aparat Rtg z głowicą wysokiej częstotliwości, skonstruowany przez MyRay. Wykorzystuje najnowsze technologie w celu uzyskania najlepszych rozwiązań w dziedzinie radiografii cyfrowej. Uniwersalność, połączona z wysoką jakością zdjęć powodują, że RXDC jest wszechstronnym i pewnym aparatem Rtg oferującym możliwość precyzyjnej diagnostyki. Wysokie, stałe napięcie głowicy połączone z najmniejszą ogniskową (0,4 mm) gwarantuje stałą ostrość zdjęć.

RXDC, ze stałym, wysokim napięciem głowicy Rtg, znacząco redukuje dawkę promieniowania w porównaniu z tradycyjnymi aparatami. Dzięki generatorowi o wysokiej sprawności zostało prawie całkowicie wyeliminowane najbardziej szkodliwe promieniowanie a dzięki 12”, prostokątnemu tubusowi zminimalizowano rozmiar naświetlanej powierzchni oraz uzyskano równoległość wiązki promieni. Powoduje to lepszą jakość zdjęć oraz mniejszą szkodliwość dla pacjenta.

Endometr VDW Raypex 5

Najnowszej generacji elektroniczny endometr RAYPEX 5 – pięć razy lepszy, dzięki nowym cechom : bardziej przyjazny w obsłudze, dokładniejszy i szybszy bardziej czytelny, z możliwością podłączenia do komputera.

Dzięki kolorowej wizualizacji i powiększeniu ostatniego odcinka wierzchołka RAYPEX 5 dokładnie określa początek wierzchołka fizjologicznego i pokazuje, gdzie jest wierzchołek anatomiczny. Ilustruje “na żywo” ruch instrumentu wzdłuż całego kanału korzeniowego – optymalne kliniczne rezultaty z 95% prawdopodobieństwem określenia punktu pomiędzy wierzchołkiem fizjologicznym i anatomicznym.

Endometr NSK iPex

Endometr  iPex II o wyjątkowej precyzji pracy dzięki tchnologii SmartLogic, która zmniejsza do minimum wszelkie zakłócenia powodowane przez środowisko pracy endometru, w celu jak najdokładniejszego wyznaczenia wierzchołka kanału zębowego.

Zalety:
- szybkie i dokładne pomiary
- lokator pozycji szczytowej
- wygodny w obsłudze interface
- duży i łatwy w obsłudze monitor
- kompaktowy i elegancki design
- system ostrzeżeń dźwiękowych

iPex zapewnia precyzję pracy w każdych warunkach zabiegowych, eliminując problemy występujące przy używaniu innych endometrów wykorzystujących sygnały analogowe. Wielozakresowe oprogramowanie pomiarowe endometru iPex filtruje nieistotne sygnały, mogące docierać do urządzenia z powodu zakrzywionych kanałów lub innych nietypowych okoliczności i automatycznie wybiera najlepszą możliwa kombinację częstotliwości dla warunków istniejących w kanale. Dokładność pomiaru co 0,1 mm pozwala dokładnie określić osiągnięty wierzchołek sygnalizując dźwiękiem jego przekroczenie.

Mikroskop stomatologiczny Smart Optic Ergo

Wysokiej klasy mikroskop o znakomitych Parametrach optycznych i walorach użytkowych. Mikroskop Smart OPTIC wyposażony w szerokokątne okulary z niezależną regulacją dioptrii dla każdego oka. Elastyczne kausze umożliwiają pracę lekarza także we własnych okularach.

Zastosowana wysokiej klasy optyka, umożliwia pięć stopni powiększeń, pełen zakres powiększeń: od najmniejszego (x1,3) do największego (x 27) w zależności od konfiguracji.

Radiowizjografia ZEN-X

System radiowizjografii cyfrowej Zen-X umożliwia natychmiastowe otrzymywanie krystalicznie czystych zdjęć radiologicznych bez konieczności wywoływania ich na kliszy. Czujnik został zaprojektowany niezwykle ergonomicznie – zaokrąglone brzegi oraz naroża sensora ścięte zgodne z anatomicznym kształtem jamy ustnej, ułatwiają jego pozycjonowanie i zapewniają maksymalny komfort Pacjentowi.

Zamknij