Cennik

Próchnica dotyka ludzi w każdym wieku. Z jej powodu cierpią dzieci i dorośli. Nieleczona może doprowadzić do utraty zęba oraz spowodować wiele poważnych schorzeń. Przyczyną powstawania próchnicy jest m.in. działalność szkodliwych bakterii, niewłaściwa dieta, zaniedbania higieny jamy ustnej. W przypadku wczesnego zdiagnozowania próchnicy nie jest konieczne użycie wiertła. Stosujemy wtedy specjalne preparaty remineralizujące, powodujące zatrzymanie postępowania choroby. W pozostałych przypadkach leczenie również jest bezbolesne, dzięki stosowaniu odpowiednich środków znieczulających miejscowo. 

W gabinecie stosujemy najnowocześniejsze materiały do wypełniania ubytków (czyli leczenia zębów z próchnicy). Ich główne zalety to:

 • wysoka estetyka – materiały w praktyce nie różnią się odcieniem od naturalnej barwy zęba,
 • zwiększona wytrzymałość mechaniczna – zapewnia najlepszą możliwą trwałość wypełnień.

Znieczulenie: 40 zł

Wypełnienie kompozytem światłoutwardzalnym: od 200 zł

Opatrunek leczniczy: 100 zł

Wybielanie zębów lampą Beyond: 800 zł

Wybielanie zębów nakładkowe wraz z szynami: 700 zł

* powyższe pozycje stanowią jedynie przykładowe ceny usług oferowanych w Klinice

Stomatologia dziecięca jest to dziedzina stomatologii dotycząca najmłodszych pacjentów, czyli tych w wieku rozwojowym. Jest to czas nie tylko ciągłych zmian zachodzących w małym człowieku, wyżynających i wypadających zębów mlecznych, wyżynających się zębów stałych, ale także kształtowania nawyków. Dlatego też stomatologia dziecięca zajmuje się oprócz leczenia zębów mlecznych i zębów stałych niedojrzałych – także leczeniem chorób błony śluzowej jamy ustnej oraz profilaktyką próchnicy i wad zgryzu.

Dzieci nie są małymi dorosłymi. W związku z powyższym wymagają innych niż pacjenci dorośli metod postępowania. Leczenie powinno być dostosowane do wieku, rozwoju fizycznego oraz psychicznego małego pacjenta.

W Klinice City Dental dbamy o to, aby mały pacjent od pierwszej chwili dobrze czuł się w gabinecie stomatologicznym, opuszczał go z wyleczonymi zębami, chęcią odbycia kolejnych wizyt oraz motywacją do dbania o własny uśmiech. Opiekun natomiast otrzymuje informację dotyczącą profilaktyki domowej, kształtowania i korygowania nawyków dziecka, aby osiągnięty poprzez leczenie efekt mógł się utrzymać.

Wypełnianie zęba mlecznego materiałem chemoutwardzalnym: 150 zł

Lakowanie bruzd: 120 zł

* powyższe pozycje stanowią jedynie przykładowe ceny usług oferowanych w Klinice

Kiedy próchnica jest na tyle głęboka, że obejmuje żywą tkankę wewnątrz zęba (miazgę zęba), na która składają się naczynia krwionośne oraz nerwy, konieczne jest leczenie endodontyczne zęba (kanałowe).

Leczenie kanałowe obejmuje udrażnianie, poszerzanie i dezynfekcja wszystkich kanałów w zębie.

Liczba kanałów i ich kształt jest ilością zmienną, przy ciężkich warunkach leczenia endodontycznego konieczne jest leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu.

Dewitalizacja miazgi w znieczuleniu: 150 zł

Amputacja miazgi w zębie mlecznym: 120 zł

Całkowite opracowanie i wypełnienie kanału (cena za 1 kanał): 300 zł

* powyższe pozycje stanowią jedynie przykładowe ceny usług oferowanych w Klinice

Wykorzystanie mikroskopu pomaga w precyzyjnym leczeniu kanałowym czyniąc je bardziej skutecznym. Mikroskop stomatologiczny pomaga w leczeniu skomplikowanych przypadków a także w likwidacji powikłań np. usunięcie złamanych narzędzi (lub ich obejście), jak również ponownym leczeniu kanałowym.

W mikroskopie widzimy w dużym powiększeniu, więc łatwiej można odnaleźć kanał dodatkowy lub rozgałęzienie kanału już odnalezionego. Możemy też zamknąć perforację.

Mikroskop w dużym stopniu zwiększa szansę na pozostanie zęba w jamie ustnej.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zęba jedno kanałowego: 600 zł

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zęba dwu kanałowego: 900 zł

Leczenie kanałowe pod mikroskopem zęba trzy kanałowego: 1200 zł

Leczenie kanałowe pod mikroskopem za każdy dodatkowy kanał: 300zł

* powyższe pozycje stanowią jedynie przykładowe ceny usług oferowanych w Klinice

Zakres zabiegów chirurgicznych w naszej Klinice obejmuje między innymi:

 • ekstrakcje zębów
  Zabieg usunięcia zęba to najpowszechniejsza z wykonywanych w naszym gabinecie procedur chirurgicznych. Przed zabiegiem usunięcia zęba przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem dotyczący jego stanu zdrowia, często konieczne jest też wykonanie zdjęcia RTG. Sam zabieg polega na doszczętnym usunięcia zęba z zębodołu, usunięciu ew. zmian okołowierzchołkowych, które mogły wytworzyć się przez toczący się w nich proces zapalny oraz ew. zaopatrzeniu rany po zabiegu.

 • chirurgiczne usuwanie zębów zatrzymanych
  O zębie zatrzymanym mówimy, gdy jakiś fragment korony zęba jest pokryty błoną śluzową i tylko jej część jest widoczna w jamie ustnej – jest to ząb zatrzymany częściowo, lub też całość zęba tkwi w kości szczęki lub żuchwy – wtedy jest on zatrzymany całkowicie.
  Zatrzymaniu ulegają najczęściej dolne trzecie trzonowce (ósemki, tzw. zęby mądrości), górne ósemki lub kły.
  Najczęstszą przyczyną usuwania zębów zatrzymanych jest brak miejsca do ich wyrznięcia w łuku zębowym, oraz związane z tym nawracające stany zapalne, będące często przyczyną bardzo przykrych dolegliwości.

 • resekcje wierzchołków korzeni zębów
  Zabieg ten wykonuje się na ogół w przypadku niepowodzenia leczenia endodontycznego zębów. Polega on na usunięciu fragmentu korzenia, który zawiera nieoczyszczoną część kanału, wraz z okoliczną zapalnie zmienioną tkanką, oraz wstecznym wypełnieniu kanału specjalnym preparatem (MTA). Odsetek powodzenia, a więc uratowania zęba przed usunięciem szacuje się na ok. 95%.

 • plastykę wędzidełek
  W warunkach prawidłowych wędzidełko podjęzykowe umożliwia prawidłowy ruch języka w jamie ustnej, oraz poprawne wymawianie konkretnych głosek. Czasem jednak zdaża się, iż jest ono za krótkie, lub doszło do zrostu języka z dnem jamy ustnej. Zachodzi wtedy konieczność jego podcięcia. Podobnie sytuacja się ma z przerośniętymi wędzidełkami wargi górnej lub dolnej.

 • wyłuszczanie torbieli
  Torbiele są zmianami patologicznymi występującymi w kości szczęki lub żuchwy, najczęściej związanymi z korzeniami zębów i mającymi bezpośredni związek z przewlekłym zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych zębów- są to tzw. torbiele korzeniowe.
  Uważa się, iż torbiele korzeniowe o średnicy większej niż 8 mm należy leczyć chirurgicznie. Zabieg taki polega na doszczętnym usunięciu powstałej zmiany, często wraz z fragmentem korzenia objętego zmianą zapalną, lub też w skrajnych przypadkach całego zęba. Powstały ubytek kości zaopatruje się preparatem kościozastępczym, a usuniętą zmianę oddaje do badania histopatologicznego.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne w CITY DENTAL wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.

Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i bezbolesność przeprowadzanych procedur.

Po zabiegu wszystkim naszym Pacjentom udzielamy pełnych zaleceń pozabiegowych, oraz ustalamy terminy ew. wizyt kontrolnych.

Ekstrakcja zęba: 300 – 400 zł

Ekstrakcja zęba z dłutowaniem: 400 – 700 zł

Resekcja wierzchołka korzenia: od 300 zł

* powyższe pozycje stanowią jedynie przykładowe ceny usług oferowanych w Klinice

W myśl zasady „lepiej i taniej zapobiegać, niż leczyć” proponujemy następujące metody profilaktyki chorób zębów, dziąseł i przyzębia:

 • regularne wizyty kontrolne,
 • indywidualna fluoryzacja kontaktowa – lakierowanie,
 • lakowanie – uszczelnianie bruzd,
 • leczenie nadwrażliwości zębów,
 • usuwanie kamienia nazębnego i nalotów.

Przed rozpoczęciem leczenia zalecamy wykonanie kompleksowej higienizacji. Składa się na nią:

 • skaling – ściągnięcie kamienia nazębnego skalerem ultradźwiękami,
 • polisching – profesjonalne szczotkowanie pastą,
 • piaskowanie – usunięcie nalotów metodą,
 • fluoryzacją kontaktowa – zabezpieczenie przed próchnicą i nadwrażliwością zębów.

Profesjonalne zabiegi higienizacji są doskonałą profilaktyką dla zapobiegania chorobom zębów i przyzębia, zwłaszcza próchnicy i paradontozy. Służą nie tylko oczyszczeniu zębów z osadów i kamienia nazębnego, ale wzmacniają zęby (prowadzą do odnowy wiązań między kością a zębami). Dlatego zabiegi te należy powtarzać również po zakończeniu leczenia – minimum raz na pół roku.

W trakcie wizyty pacjent otrzymuje również pakiet informacji na temat zdrowego żywienia oraz zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Zagadnienia obejmują: wybór odpowiedniej szczoteczki, preparatów i nici dentystycznych, metod czyszczenia zębów, języka itp.

Skaling (usunięcie kamienia) za 1 łuk: 60 zł

Piaskowanie za łuk: 60 zł

Fluoryzacja zębów stałych za łuk: 60 zł

Skaling ING + piaskowanie + fluor (za obydwa łuki): 320 zł

* powyższe pozycje stanowią jedynie przykładowe ceny usług oferowanych w Klinice

Protetyka jest dziedziną stomatologii zajmującą się rehabilitacją narządu żucia poprzez odtworzenie utraconych tkanek. Jej celem jest przywrócenie funkcji żucia, poprawa estetyki oraz wymowy. Ważna jest również profilaktyka wobec pozostałych zębów pacjenta. 

Zadania te realizujemy w naszym gabinecie poprzez:

 • kompleksową diagnostykę,
 • wykonywanie uzupełnień protetycznych stałych (korony, mosty, wkłady koronowo-korzeniowe, nakłady), jak również ruchomych (protezy szkieletowe, całkowite),
 • leczenie implantoprotetyczne,
 • szyny relaksacyjne.

Pracujemy w oparciu o materiały nowoczesne i sprawdzone w codziennej praktyce medycznej. Dokładamy wszelkich starań aby nasze leczenie było efektywne i dopasowane do indywidualnych potrzeb naszych pacjentów.

Proteza całkowita: 1500 zł

Proteza szkieletowa: 2100 zł

Korona porcelanowa na stali: 1100 zł

Korona pełnoceramiczna: 1700 zł

Wkład k-k prosty: od 500 zł

Szyna relaksacyjna: 600 zł

* powyższe pozycje stanowią jedynie przykładowe ceny usług oferowanych w Klinice

Każda utrata zęba to dla każdego z nas nie tylko poważna komplikacja zdrowotna, ale także problem natury estetycznej i psychologicznej.

Z medycznego punktu widzenia już brak pojedynczego zęba wpływa niekorzystnie na cały układ zębowo-kostno-stawowy w obrębie jamy ustnej, mogąc prowadzić do poważnych zaburzeń narządu żucia.

Implanty zębów jest to najnowocześniejsza i najbardziej naturalna metoda zastępowania utraconych zębów. Odtwarzanie zębów za pomocą implantów nie narusza sąsiednich zębów Pacjenta, odtwarzany ząb jest trwale i solidnie umocowany w kościach szczęki lub żuchwy, praktycznie nie różniąc się wyglądem i funkcjonalnością od zachowanych zębów Pacjentów.

Zabieg uzupełnienia braku zęba implantem możemy podzielić na 4 etapy:

 1. Konsultacja – na tej wizycie na podstawie przeprowadzonego badania pacjenta oraz analizy wykonanego zdjęcia tomograficznego lekarz planuje leczenie, dostosowując je do indywidualnych możliwości u danego Pacjenta.

 2. Wszczepienie implantu – na tej wizycie lekarz wszczepia implant zębowy, wykonany z tytanu oraz średnicą i długością dobrany indywidualnie dla danego Pacjenta.

 3. Odsłonięcie implantu – po okresie gojenia, trwającym zwykle od 2 do 6 miesięcy lekarz dokonuje odsłonięcia wszczepionego implantu oraz założenia tzw. śruby gojącej, zwykle na okres 14 dni.

 4. Odbudowa protetyczna – ostatnim etapem jest wykonanie docelowej odbudowy protetycznej na wszczepionym implancie.

W Klinice CITYDENTAL stosujemy implanty wyłącznie renomowanych firm, których produkty posiadają długoletnią gwarancję.

Wszystkie zabiegi wszczepiania implantów zębowych wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a więc są całkowicie bezbolesne.

Wszczepienie implantu Osstem: 3000 zł

* powyższe pozycje stanowią jedynie przykładowe ceny usług oferowanych w Klinice

Leczenie ortodontyczne zajmuje się leczeniem wad zgryzu.

Często wady zgryzu łącza się z zaburzeniami estetyki, stłoczeniami zębów lub zaburzają funkcje układu żucia jako całości.

Leczenie ortodontyczne przeprowadza się aparatami stałymi, przyklejanymi za pomocą zamków lub aparatami ruchomymi.

Konsultacja ortodontyczna: 150 zł

Modele diagnostyczne: 200 zł

Plan leczenia: 200 zł

Aparat stały metalowy: 2000 zł

Aparat zdejmowany płytka schwarza: 950 zł

* powyższe pozycje stanowią jedynie przykładowe ceny usług oferowanych w Klinice

Zamknij